Až 500 eur za tip

Zvyšovanie hodnoty vašej nehnuteľnosti je proces, ktorý nevyžaduje nutne veľké finančné investície ani komplexné rekonštrukcie. Často stačia malé úpravy a zmeny, ktoré môžu výrazne ovplyvniť vnímanie a trhovú hodnotu vášho domu alebo bytu. Ako sa teda môžete pustiť do tejto výzvy a premeniť ju na úspešný projekt?

Exteriér a prvý dojem: Prvý dojem je kľúčový a preto by ste mali začať s exteriérom vášho domu alebo uprataním a zveľadením spoločných priestorov v prípade bytu v paneláku. Jednoduché úpravy, ako je udržiavaný trávnik, nový náter na plote, čisté prístupové cesty a prípadné drobné opravy na fasáde, môžu zázračne zmeniť vnímanie vašej nehnuteľnosti. Pridanie vonkajšieho posedenia, pergoly alebo dokonca len niekoľko kvetináčov môže vytvoriť príjemné a lákavé prostredie.

Otvorený koncept obývacích priestorov: V súčasnosti je veľký dopyt po otvorených a vzdušných priestoroch. Aj keď nemusí byť vždy nutné búrať steny, môžete aspoň vizuálne rozšíriť priestor úpravou nábytku a minimalizáciou neporiadku. To môže zahŕňať aj jednoduché zmeny, ako je premaľovanie tmavých stien na svetlejšie farby, ktoré priestor opticky zväčšia.

Modernizácia kuchyne a kúpeľne: Tieto dve miestnosti sú často rozhodujúce pri rozhodovaní kupcov. Nemusíte však ísť do kompletnej rekonštrukcie. Výmena starých spotrebičov za nové, energeticky úsporné, aktualizácia kovania môže výrazne zlepšiť celkový dojem.

Dôležitosť detailov: Nezabudnite na malé detaily, ktoré môžu mať veľký vplyv na celkový dojem z interiéru. Nové kľučky na dverách, moderné svetelné vypínače, štýlové osvetlenie alebo dokonca len nové dekorácie môžu interiéru dodať svieži a moderný vzhľad.

Tipy na vylepšenie bytu v paneláku: Aj v paneláku môžete vytvoriť útulný a moderný domov. Zamerajte sa na optimalizáciu úložného priestoru s využitím multifunkčného nábytku a vstavaných skríň. Obmedzený priestor môžete opticky zväčšiť použitím zrkadiel, správne zvoleného osvetlenia a svetlých farieb na stenách. Balkón alebo lodžiu premeňte na malú oázu s použitím vonkajšieho nábytku a rastlín.

Zameraním sa na tieto aspekty a s dôrazom na kvalitu, detaily a funkčnosť môžete svoju nehnuteľnosť premeniť na atraktívnu ponuku na trhu. Stačí začať a využiť kreativitu a inovácie na zvýšenie hodnoty vašej nehnuteľnosti.

Súhlas so spracovaním osobných údajov

Dotknutá osoba v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len ,,ZoOOÚ“) potvrdzuje správnosť a aktuálnosť svojich osobných údajov uvedených v kontaktom formulári. Dotknutá osoba týmto čestne vyhlasuje, že udeľuje prevádzkovateľovi svoj výslovný, slobodný, vážny a bezvýhradný súhlas so spracúvaním jej osobných údajov v rozsahu: meno, priezvisko, telefonický kontakt, e-mailová adresa na účel kontaktovania dotknutej osoby ako záujemcu o spoluprácu v informačnom systéme sprostredkovateľa ,,klienti“ počas doby 180 dní od udelenia tohto súhlasu. Dotknutá osoba má právo kedykoľvek odvolať tento súhlas so spracovaním osobných údajov rovnakým spôsobom, akým ho udelila. Odvolanie súhlasu nemá vplyv na zákonnosť spracúvania osobných údajov založeného na súhlase pred jeho odvolaním. Práva dotknutej osoby vymedzujú najmä §§ 19 – 30 ZoOOÚ. Práva a povinnosti sprostredkovateľa, ako prevádzkovateľa, vymedzujú najmä §§ 31 – 46 ZoOOÚ. Dotknutá osoba potvrdzuje, že sprostredkovateľ splnil svoju oznamovaciu povinnosť v rozsahu požadovanom ZoOOÚ. Dotknutá osoba berie na vedomie, že na zabezpečenie toho, že spracúvanie jej osobných údajov sa vykonáva v súlade so ZoOOÚ sprostredkovateľ prijal primerané technické, organizačné a personálne opatrenia zodpovedajúce spôsobu spracúvania osobných údajov, pričom zobral do úvahy najmä použiteľné technické prostriedky, dôvernosť a dôležitosť spracúvaných osobných údajov, ako aj rozsah možných rizík, ktoré sú spôsobilé narušiť bezpečnosť alebo funkčnosť jeho informačných systémov. Sprostredkovateľ bude s osobnými údajmi dotknutej osoby zaobchádzať a nakladať v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi.